Transport lotniczy

 

SPRAWNY TRANSPORT LOTNICZY Z PEKO SPEDYCJA

 

PEKO Spedycja to firma z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży transportowej, a w tym na rynku usług lotniczych związanych z przewozem towarów. Działamy na obszarze całego globu, organizując i nadzorując drogę towarów z i do każdego zakątka świata.

Jesteśmy profesjonalistami, a w działaniu wyróżnia nas elastyczność i dopasowanie do Klienta. Wykorzystujemy wszystkie możliwe środki transportu i staramy się, aby oferta była zawsze jak najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb!

Nie ograniczamy się jedynie do lądowych środków transportu. Wiemy, że nasi klienci mają różne potrzeby. Aby im sprostać, zlecenia spedycyjne realizujemy w oparciu o transport morski, drogowy, kolejowy i powietrzny. Oferujemy również transport intermodalny, który pozwala na przewóz jednego ładunku, wykorzystując kilka środków transportu, w tym samolotów.

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam zbudować sieć zaufanych kontaktów oraz wypracować systemy działania, dzięki którym nasze usługi są na najwyższym poziomie. Zespół PEKO Spedycja to eksperci w swojej dziedzinie, którzy sprawią, że Twój towar sprawnie i bezpiecznie dotrze do miejsca docelowego. Wybierz współpracę z doświadczonymi specjalistami — zyskasz spokój, a Twoja firma będzie mogła działać w swoim rytmie!

Kluczem do Twego sukcesu jest odpowiedni opiekun transportu! Potrzebujesz organizacji transportu lotniczego? Powierz go nam >> skontaktuj się

 

 

SPEDYCJA LOTNICZA – TRANSPORT LOTNICZY

 

CZYM JEST TRANSPORT POWIETRZNY TOWARÓW?

 

Istnieją różne rodzaje transportu lotniczego, w tym transport cargo (towary), transport pasażerski i transport specjalny (np. medyczny lub humanitarny). Każdy z tych rodzajów transportu wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie logistyki lotniczej.

Fracht lotniczy to przewóz towarów drogą powietrzną za pomocą samolotów. Ten rodzaj spedycji obejmuje kompleksową obsługę ładunków w transporcie lotniczym. Przewozy lotnicze towarów składają się z kilku etapów, takich jak: planowanie, przygotowywanie i składowanie towarów, przemieszczanie towarów z miejsca wyjścia do miejsca docelowego oraz dostarczanie towarów do klienta. W celu zapewnienia płynnego przemieszczania towarów spedytor lotniczy musi współpracować z wieloma podmiotami, takimi jak linie lotnicze, agencje celne i firmy logistyczne.

 

CENY TRANSPORTU LOTNICZEGO

 

Cena transportu lotniczego jest wyższa w porównaniu do cen transportu lądowego czy morskiego. Wynika to z faktu, że składa się na nią wiele opłat takich jak chociażby koszty lotniskowe – prześwietlenie, handling, sprawdzenie przesyłki, wystawienie odpowiednich dokumentów, odprawa eksportowa, dostawa na lotnisko, fracht lotniczy.

Mimo wszystko w wielu sytuacjach wybór transportu lotniczego jest najlepszym rozwiązaniem.

 

spedycja lotnicza transport lotniczy transport powietrzny PEKO Spedycja

 

 

SPEDYCJA LOTNICZA – KIEDY WARTO WYBRAĆ TRANSPORT LOTNICZY?

 

Współcześnie, transport lotniczy jest jednym z najszybszych i najbardziej wydajnych sposobów przemieszczania towarów na duże odległości. W porównaniu do innych form transportu, takich jak transport drogowy czy morski, transport powietrzny charakteryzuje się większą szybkością i niezawodnością.

Wybór transportu lotniczego rekomenduje się w momencie kiedy ważny jest szybki czas realizacji oraz bezpieczeństwo ładunku. Argumentem „za” jest także dystrybucja towarów w bardzo odległe, egzotyczne destynacje.

Transport lotniczy jest szczególnie przydatny w przypadku towarów, które wymagają szybkiego i bezpiecznego transportu, takich jak produkty farmaceutyczne, części maszyn i urządzeń, a także towary ekspresowe. W porównaniu z innymi formami transportu, transport lotniczy jest również bardziej odpowiedni dla towarów delikatnych i wrażliwych na warunki atmosferyczne, takich jak produkty rolne i roślinne.

Korzystają z niej klienci transportujący żywe zwierzęta, podzespoły i części niezbędne w firmach produkcyjnych, tak aby mogły zachować ciągłość pracy. Przede wszystkim jednak towarowy transport lotniczy sprawdzi się w przypadku towarów o wysokiej wartości nominalnej. Transport powietrzny nie będzie najlepszym wyborem w przypadku przewożenia na przykład dużej ilości taniego sprzętu czy innych małowartościowych przedmiotów, których transport nie wymaga znacznej ostrożności.

 

TRANSPORT LOTNICZY — ZALETY

 

Transport lotniczy odgrywa kluczową rolę w handlu i gospodarce w skali globalnej. Jest on szczególnie przydatny w przypadku transportowania towarów o dużej wartości, które są podatne na uszkodzenia. Jakie zalety ma przewożenie towarów tą drogą transportu? Oto główne zalety transportu lotniczego:

 • krótki czas dostawy — drogę powietrzną cechuje niezwykle szybki czas dostawy. Samolot, w przeciwieństwie do statku czy samochodu, jest w stanie pokonać duże odległości w krótkim czasie. Dzięki temu czas dostawy towarów do odległych geograficznie rejonów mogą skrócić się z kilku tygodni do kilku dni lub nawet godzin.
 • nieograniczony zasięg — transport lotniczy umożliwia dostarczenie towarów do niemal każdego zakątka globu, istnieją połączenia międzykontynentalne, dzięki którym firmy mogą docierać na odległe rynki i zdobywać nowych klientów.
 • dostępność przewozów — duża częstotliwość lotów pozwala na lepsze dopasowanie transportu powietrznego do potrzeb Klienta i zyskanie pewności, że towar wyruszy o czasie.
 • docieranie do niedostępnych miejsc — transport lotniczy umożliwia dotarcie do miejsc, w których dostępność innych dróg jest ograniczona, przykładem takiego miejsca są wyspy lub obszary z nierozwiniętą koleją.
 • bezpieczeństwo towarów — towary są bezpieczniejsze podczas transportu powietrznego, ponieważ w samolotach spada ryzyko związane z uszkodzeniami mechanicznymi czy wilgocią.

 

TRANSPORT LOTNICZY W PEKO SPEDYCJA

 

Firma PEKO Spedycja Międzynarodowa oferuje kompleksową obsługę zleceń z zakresu transportu powietrznego. Jeśli poszukujesz profesjonalnej firmy transportowej, to współpraca z nami z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Zapewniamy sprawny i bezpieczny transport towarów, a całą jego drogę będzie nadzorował doświadczony spedytor. Współpraca z profesjonalną firmą uwolni Cię od wielu obowiązków formalnych i zapewni Ci spokojny sen!

Podejmując z nami współpracę, możesz liczyć na:

 • fachowe doradztwo spedycyjne,
 • aktualny monitoring ładunku,
 • bezproblemowy kontakt i pomoc ze strony przydzielonego opiekuna,
 • import i eksport w systemie door-door z udziałem renomowanych linii lotniczych do/z dowolnego miejsca na świecie,
 • transport lotniczy z opcją ekonomiczną, priorytetową i ekspresową,
 • nadzór poszczególnych etapów w zakresie obsługi towarów (odpowiednie służby, terminale cargo, linie lotnicze),
 • ubezpieczenie cargo w zakresie all risk.

Zobacz również:

Szybki kontakt