Morskie kontenery chłodnicze

Kontenery chłodnicze - rodzaje, wymiary | PEKO Spedycja

Czym charakteryzują się morskie kontenery chłodnicze? Zobacz, jakie rodzaje są dostępne na rynku!

Kontenery chłodnicze – czyli jakie?

 

Kontenery chłodnicze są wykorzystywane do transportu np. żywności lub innych produktów, które wymagają przewozu w specjalnych warunkach. Takie kontenery są nazywane kontenerami Reefer. Dzięki systemowi, który reguluje temperaturę, możemy zapobiec jej wahaniom i zapewnić towarom odpowiednie ciepło. Istnieje też opcja przydatna na przykład podczas przewozu cieczy, które nie mogą zamarznąć – jeśli temperatura na zewnątrz znacznie spadnie, możemy ją odpowiednio podnosić i dostosowywać. Ten typ kontenera rozpoznamy najczęściej po białym kolorze i aparaturze do regulacji temperatury umieszczonej na krótszej ścianie.

 


Jeśli szukasz ściągi z wymiarami wszystkich kontenerów POBIERZ PDF

Wymiary kontenerów standardowych i specjalistycznych >>>


 

 

Kontener chłodniczy wymiary, rodzaje, ładowność

 

Transport morski wykorzystuje kontenery chłodnicze, zwane również kontenerami reefer. To specjalne kontenery, które służą do transportu towarów wymagających utrzymania określonej temperatury w czasie transportu, takich jak żywność, leki czy chemikalia. W zależności od potrzeb, istnieją różne rodzaje kontenerów chłodniczych o różnych wymiarach i ładownościach.

 

Rodzaje kontenerów chłodniczych

 

 • Standardowy kontener morski chłodniczy: posiada klasyczne wymiary 20, 40 lub 45 stóp i jest wyposażony w agregat chłodniczy, który utrzymuje stałą temperaturę wewnątrz kontenera.
 • Kontener chłodniczy z kontrolą atmosfery: oprócz agregatu chłodniczego, taki kontener wyposażony jest również w system kontroli atmosfery, który pozwala na kontrolowanie zawartości tlenu, dwutlenku węgla i wilgotności wewnątrz kontenera.
 • Kontener chłodniczy z systemem śledzenia: taki kontener wyposażony jest w specjalny system monitorowania temperatury, wilgotności oraz poziomu CO2 wewnątrz kontenera, który umożliwia śledzenie tych parametrów w czasie rzeczywistym.

 

Kontener chłodniczy 20 stopowy Reefer

 

 • Wymiary w milimetrach, (mierzone od wewnątrz):

Długość: 5535

Szerokość: 2284

Wysokość: 2224

 • Wymiary w drzwiach:

Wysokość: 2264

Szerokość: 2290

 • Ładowność w m3:

Max CBM: 28,7

 • Waga kontenera w kilogramach:

Tara: 2905

Maksymalna waga ładunku: 27575

 

Kontener chłodniczy 40 stopowy Reefer

 

 • Wymiary w milimetrach, (mierzone od wewnątrz):

Długość: 11563

Szerokość: 2294

Wysokość: 2164

 • Wymiary w drzwiach:

Wysokość: 2188

Szerokość: 2288

 • Ładowność w m3:

Max CBM: 60,0

 • Waga kontenera w kilogramach:

Tara: 4600

Maksymalna waga ładunku: 29400

 

Kontener 40 ft High Cube Reefer

 

 • Wymiary w milimetrach, (mierzone od wewnątrz):

Długość: 11583

Szerokość: 2286

Wysokość: 2402

 • Wymiary w drzwiach:

Wysokość: 2569

Szerokość: 2290

 • Ładowność w m3:

Max CBM: 67,3

 • Waga kontenera w kilogramach:

Tara: 4120

Maksymalna waga ładunku: 29880

 

Warto zauważyć, że wymiary i ładowność kontenerów chłodniczych mogą się różnić w zależności od producenta, modelu i wyposażenia. Dodatkowo, w przypadku kontenerów chłodniczych, nie wszystka przestrzeń wewnątrz kontenera jest wykorzystywana do załadunku towarów ze względu na konieczność zachowania odpowiedniej przestrzeni wokół towaru, aby zapewnić prawidłową cyrkulację powietrza i utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz kontenera.

 

Kontener morski chłodnia: Rewolucja w transporcie produktów wymagających niskich temperatur

 

Kontenery morskie chłodnie, zwane również kontenerami reefer, stanowią rewolucję w transporcie produktów wymagających niskich temperatur. Dzięki nim możliwe jest przewożenie żywności, leków czy innych produktów, które muszą być przechowywane w określonych warunkach temperaturowych, na duże odległości i przez długi czas.

Kontenery chłodnie są wyposażone w specjalne agregaty chłodnicze, które utrzymują stałą temperaturę wewnątrz kontenera, niezależnie od temperatury na zewnątrz. Są one również wyposażone w systemy monitorowania temperatury, które pozwalają na śledzenie i kontrolowanie temperatury wewnątrz kontenera w czasie rzeczywistym.

Kontenery morskie chłodnie umożliwiają transport produktów spożywczych i innych towarów w bardzo szerokim zakresie temperatur, od -30°C do +30°C, w zależności od potrzeb. Wśród produktów transportowanych w kontenerach chłodniach znajdują się między innymi owoce, warzywa, mięso, ryby, mrożonki, kwiaty, leki i kosmetyki.

 

Kontener morski chłodniczy: Kluczowe aspekty i zalety tego rozwiązania

 

Kontenery morskie chłodnicze są bardzo istotnym elementem w transporcie produktów wymagających kontrolowanej temperatury. Oto kilka kluczowych aspektów i zalet kontenerów chłodniczych:

 1. Bezpieczeństwo produktów: Kontenery chłodnicze pozwalają na transport produktów spożywczych, leków czy innych towarów, których jakość i bezpieczeństwo zależą od utrzymania określonej temperatury. Dzięki temu, że temperatura wewnątrz kontenera jest monitorowana i kontrolowana, można zapewnić, że produkty dotrą do miejsca przeznaczenia w idealnym stanie.
 2. Dłuższy czas przechowywania: Transportowanie towarów w kontenerach chłodniczych umożliwia dłuższy czas przechowywania. Produktom tym można zapewnić właściwe warunki temperaturowe, co pozwala na ich dłuższe przechowywanie przed dostarczeniem do klienta.
 3. Szybki transport: Kontenery chłodnicze umożliwiają szybki transport produktów na dalsze odległości, nawet poza granice kraju. Jest to szczególnie istotne w przypadku produktów o krótkim czasie przydatności do spożycia, które wymagają szybkiego transportu w odpowiednich warunkach.
 4. Ochrona środowiska: Kontenery chłodnicze są zazwyczaj wyposażone w nowoczesne technologie, które pozwalają na minimalizację emisji gazów cieplarnianych i ochronę środowiska.
 5. Oszczędność czasu i kosztów: Transportowanie towarów w kontenerach chłodniczych pozwala na uniknięcie kosztów wynikających z konieczności korzystania z innych metod transportu, takich jak lotniczy czy drogowy. Ponadto, dzięki kontenerom chłodniczym można zaoszczędzić czas i koszty związane z koniecznością ręcznego przenoszenia i pakowania towarów.
 6. Wielofunkcyjność: Kontenery chłodnicze są wielofunkcyjne, ponieważ można je wykorzystać nie tylko do transportu produktów spożywczych, leków czy innych towarów wymagających niskiej temperatury, ale również do transportu towarów wymagających kontroli atmosfery, np. zmniejszonej ilości dwutlenku węgla.

 

Wykorzystanie kontenerów morskich chłodniczych: Praktyczne wskazówki i zastosowania

 

Dzięki kontenerom chłodniom możliwe jest przewożenie produktów na duże odległości, nawet poza granice kraju, co otwiera przed producentami i eksporterami nowe możliwości rynkowe. Kontener chłodnia jest również wykorzystywany w transporcie towarów wymagających kontrolowanej atmosfery, np. zwiększonej ilości tlenu lub zmniejszonej ilości dwutlenku węgla.

Warto zauważyć, że kontenery chłodnie są droższe w eksploatacji niż standardowe kontenery, ze względu na koszty energii potrzebnej do utrzymania odpowiedniej temperatury wewnątrz kontenera oraz konieczność regularnego serwisowania urządzeń chłodniczych. Jednak dla wielu branż kontenery chłodnie są niezbędne do przewozu produktów wymagających niskich temperatur i stanowią istotny element łańcucha dostaw.

 

Podsumowanie

 

Podsumowując, kontenery morskie chłodnicze są istotnym elementem w transporcie produktów wymagających kontrolowanej temperatury. Dzięki nim można zapewnić bezpieczeństwo produktów, dłuższy czas przechowywania, szybki transport, ochronę środowiska oraz oszczędność czasu i kosztów.

 

ZOBACZ INNE RODZAJE KONTENERÓW:

KONTENERY UNIWERSALNE

KONTENERY SPECJALISTYCZNE