Sposoby ułożenia palet w kontenerach


Aby ułatwić planowanie załadunku towarów na palety do kontenerów, warto zapoznać się z poglądowymi sposobami ich układania w transporcie morskim. Podstawowym warunkiem dobrego wykorzystania wnętrza kontenera jest umieszczenie w nim jak największej liczby palet z towarami, jednocześnie nie przekraczając maksymalnego dopuszczalnego ciężaru użytkowego. Należy to zrobić w taki sposób, aby pojedyncze partie ładunku nie uległy zniszczeniu przez cały proces transportu – od załadunku, przez przewóz, po wyładunek.

Wypełniając kontener ładunkiem ustawionym na paletach nie da się wykorzystać jego całkowitego potencjału, czyli powierzchni ładunkowej. Stopień wydajności załadowania będzie natomiast uzależniony od sposobu w jaki ułożymy towary.

Przewozy kontenerowe umożliwiają układanie palet z ładunkiem w sposób piętrowy. Należy mieć na uwadze maksymalną wysokość partii liczoną razem z paletą pozwalającą na załadunek do odpowiedniego kontenera. Ładunki w kontenerach muszą zgadzać się z określonymi limitami i ograniczeniami wagowymi w transporcie.

Poniżej znajdziemy grafiki przedstawiające sposoby ułożenia palet w kontenerach. Pamiętajmy, że mają one charakter jedynie poglądowy i nie oddają w pełni rzeczywistej sytuacji.

WYMIARY EUROPALETY

wymiary europalet peko spedycja miedzynarodowa gdansk gdynia


KONTENER MORSKI 20’DV

11 europalet w 1 warstwie

KONTENER MORSKI 40’DV

24 europalety w 1 warstwie

KONTENER MORSKI 40’PALLET WIDE

30 europalet w 1 warstwie


KONTENER MORSKI 45’PALLET WIDE

33 europalety w 1 warstwie

KONTENER MORSKI 20’REEFER

10 europalet w 1 warstwie

KONTENER MORSKI 40’REEFER

23 europalety w 1 warstwie

 

POBIERZ PDF LOGISTYKA PALET W KONTENERACH