Spedycja kolejowa – transport kolejowy

 

Wielotorowe myślenie o transporcie sprawdza się zwłaszcza w spedycji kolejowej… Przewozy po żelaznych szynach to jedna z najstarszych, ale  wciąż dynamicznie rozwijających się  gałęzi  spedycji. Dzięki kolejowemu transportowi kontenerowemu, dostarczenie ładunków do i z Chin trwa zaledwie 14 dni!

Spedycja kolejowa jest jednym z najważniejszych segmentów transportu towarów, odgrywającym istotną rolę w łańcuchu dostaw. W wielu krajach, takich jak Chiny, Rosja, Niemcy i Stany Zjednoczone, kolej jest wiodącym środkiem transportu, a jego udział w rynku transportu towarów wynosi od 20 do 50%.

Spedycja kolejowa charakteryzuje się wieloma zaletami, takimi jak niskie koszty, niskie emisje szkodliwych substancji, wysoka niezawodność i wydajność, a także zdolność do transportu dużych ilości towarów na długie dystanse. Kolej jest szczególnie przydatna do transportu surowców i towarów masowych, takich jak węgiel, ropa, żelazo, a także produkty przemysłowe, takie jak samochody i maszyny.

Spedycja kolejowa jest również ważna dla rozwoju gospodarczego krajów i integracji rynków. Dzięki połączeniu krajowych i międzynarodowych sieci kolejowych, kraje i regiony są w stanie łatwiej współpracować i wymieniać towarami, co przyczynia się do rozwoju gospodarczego i handlu.

 

Transport kolejowy – jak możemy pomóc?

 

Dzięki firmie PEKO Spedycja Międzynarodowa, transport kolejowy to gwarancja optymalizacji czasu i kosztów dostawy w zależności od wykorzystanych środków transportu i długości trasy. Przykładowo – spedycja kolejowa z Dalekiego Wschodu stanowi świetną alternatywę dla kosztownego frachtu lotniczego i czasochłonnego frachtu morskiego. Atutem tego rozwiązania jest także redukcja emisji dwutlenku węgla.

Celem naszej firmy jest bezpieczne, szybkie i sprawne dostarczenie określonego towaru. Dzięki zatrudnionemu zespołowi profesjonalistów, PEKO oferuje kompleksową obsługę ładunków pełno-kontenerowych (FCL) oraz drobnicowych (LCL) w transporcie kolejowym i intermodalnym.

 

Spedycja kolejowa oferta

  • eksport i import w systemie terminal kolejowy – terminal kolejowy we współpracy z najlepszymi operatorami kolejowymi do/z dowolnego miejsca w Chinach oraz w kraju,
  • eksport i import w systemie door-door w oparciu o sieć sprawdzonych partnerów i agentów kolejowych do/z dowolnego miejsca w Chinach oraz w kraju,
  • również jako ogniwo transportu intermodalnego: kolej-droga lub droga-kolej-morze do wybranych krajów europejskich,
  • logistyczną obsługę towarów w terminalu kolejowym i na miejscu wyładunku,
  • ubezpieczenie cargo w zakresie all risk.

Zobacz również:


 

 

 

 

Szybki kontakt