Spedycja morska – transport morski

 

Spedycja morska to kompleksowa obsługa ładunków pełnokontenerowych (FCL) i drobnicowych (LCL) w transporcie morskim. Ten rodzaj spedycji obejmuje swoim zasięgiem dowolne miejsca na świecie i odbywa się z wykorzystaniem różnego rodzaju kontenerów: uniwersalnych drobnicowych, paletowych, poszerzonych, platformowych, chłodniczych, open top czy zbiornikowych.
Wysoka specyfikacja kontenerów transportowych umożliwia przewożenie towarów suchych, płynnych, gazowych i specjalnych. Kontenery chronią ładunki przed uszkodzeniem mechanicznym, niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi czy kradzieżą.

Spedycja morska jest procesem koordynacji i zarządzania przemieszczaniem ładunków drogą morską. Jest to ważny element łańcucha dostaw, który pomaga w transportowaniu towarów między krajami i kontynentami. Spedycja morska składa się z kilku etapów, w tym planowania i załadunku ładunku, przemieszczania go na statku, odprawy celnej, a następnie dostarczania go do punktu docelowego. Spedytor morski jest odpowiedzialny za koordynację tych etapów i zapewnienie, że ładunek jest bezpiecznie przemieszczany.

Współczesne statki morskie są bardzo zaawansowane i wyposażone w nowoczesne technologie, takie jak systemy nawigacji GPS, automatyczne systemy manewrowania i kontroli ładunku. Te technologie pozwalają na bardziej efektywne i bezpieczne przemieszczanie ładunków.

Spedycja morska jest ważna dla wielu branż, w tym przemysłu samochodowego, elektronicznego, farmaceutycznego i spożywczego. Wiele towarów, takich jak samochody, urządzenia elektroniczne i leki, jest przemieszczanych drogą morską.

 

Jak możemy pomóc – organizacja transportu morskiego

 

Pracownicy naszej firmy służą fachowym wsparciem i pomagają wybrać odpowiedni typ kontenera, tak aby jak najlepiej dostosować go do rodzaju transportowanego ładunku.

Spedycja morska z PEKO to gwarancja bezpieczeństwa przewożonych towarów i niższe koszty przewozu.

 

Spedycja morska – co oferujemy

  • profesjonalna obsługa transportu pełnokontenerowego, drobnicowego, ładunków niebezpiecznych, ponadgabarytowych i niekonwencjonalnych,
  • kompleksowa organizacja zleceń obejmującą obsługę spedycyjną przesyłek morskich w systemie port-port i door-door oraz realizację zleceń dotyczących poszczególnych faz cyklu dostaw,
  • pomoc biznesowa, fachowe doradztwo spedycyjne, aktualny monitoring dostaw,
  • obsługa celna i ubezpieczenie cargo w zakresie all risk.

Transport morski to także usługi portowe na terenie kraju i za granicą. Firma PEKO zajmuje się pakowaniem, składowaniem, magazynowaniem, konfekcjonowaniem i dystrybucją towarów.

 

Zobacz również:

Szybki kontakt