Transport, import z Chin

 

Wraz ze wzrostem poziomu globalizacji wzrosło także znaczenie transportu międzynarodowego. Transport z Chin stał się nieodłącznym elementem światowych łańcuchów dostaw. Przewóz towarów z Chin do Polski trwa od 12 do nawet 50 dni, w zależności od wybranej opcji transportu. Na linii Europa-Chiny towary docierają przez tzw. nowy jedwabny szlak, który umożliwia dostawę do Polski już w ok. 12 dni.

Zlecenia transportowe na trasie Polska-Chiny mogą być realizowane drogą morską, kolejową, lotniczą i drogową. Należy pamiętać, że przesyłki z Państwa Środka mają do przebycia bardzo długą drogę. Dlatego ważne jest, aby transport towaru był dobrze zaplanowany. Aby proces przebiegał sprawnie i bezproblemowo transport z Chin warto zlecić doświadczonej firmie spedycyjnej. Pomoże ona zorganizować transport, a także zajmie się w Twoim imieniu dokumentacją i zorganizuje odprawę celną.

Chiny to największy światowy eksporter. Nie oznacza to jednak, że żadne towary nie są wysyłane do Chin. Polski eksport do Chin z roku na rok wzrasta, co oznacza, że coraz więcej firm otwiera się na ten ogromny rynek. Towary, jakie najczęściej trafiają z Polski do Chin to maszyny i urządzenia, sprzęt elektryczny i elektrotechniczny, metale nieszlachetne i wyroby tworzywa sztuczne i wyroby, drewno i wyroby z drewna.

Transport z i do Chin współcześnie nie stanowi już żadnego problemu i rozwinął się tak bardzo, że ma kluczowe znaczenie dla gospodarek wielu krajów i firm na całym świecie, w tym Polski. Jeśli planujesz transport z Chin, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą

 

Zobacz, jak możemy Ci pomóc >>>

 

Rola firmy spedycyjnej w transporcie z Chin

 

Transport z Chin do Polski można zorganizować samodzielnie, jednak jest to skomplikowany proces, w którym łatwo o błędy. Do zaplanowania jest wiele aspektów, co w praktyce może okazać się trudne. Warto skorzystać z usług doświadczonej firmy spedycyjnej, która już wcześniej działała we współpracy z Chinami i zna specyfikę regionu. Takie rozwiązanie zapewni sprawne dostarczenie ładunku do miejsca przeznaczenia, a Ty nie pozostaniesz sam w przypadku ewentualnych problemów.

Firma spedycyjna, realizując usługę importu z Chin do Polski przejmie obowiązki w zakresie:

 • planowania optymalnej trasy i pomocy w wyborze rodzaju transportu,
 • komunikacji z przewoźnikami w Chinach,
 • odprawy celnej,
 • dokumentacji,
 • nadzorowania przebiegu transportu ładunku.

 

Import z Chin: sprawdź, jakie warunki Incoterms wybrać >

 

import z chin peko spedycja

 

Import z Chin do Polski – jaki rodzaj transportu wybrać?

 

TRANSPORT MORSKI

 

Przewóz towarów z Chin drogą morską jest najpopularniejszym środkiem transportu. Import z Chin drogą morską jest najtańszy, ale czas oczekiwania jest najdłuższy. W transporcie morskim towary przewożone są przez kontenerowce lub masowce (np. kruszywa). Transport morski opiera się na przewozie kontenerów, których rodzaj dobiera się do zawartości. Dostępne są różne rodzaje kontenerów, także takie przystosowane do przewożenia żywności jak na przykład kontenery chłodnicze i ogrzewane.

Usługa transportu towarów drogą morską z Chin obejmuje przewóz zarówno ładunków pełnokontenerowych (FCL, full container load), jak i drobnicowych (LCL, less container load). Czas przewozu towarów z Chin drogą morską jest długi i wynosi do ok. 30-50 dni.

Kiedy transport morski będzie dobrym wyborem?

 • kiedy zależy Ci na niskiej cenie,
 • kiedy ważne jest bezpieczeństwo ładunku — transport morski charakteryzuje się niskim ryzykiem związanym z wypadkiem, zniszczeniem czy zagubieniem towaru (warto jednak zdecydować się na ubezpieczenie ładunku — zdarza się na przykład sytuacja, w której kontener zostaje zalany podczas sztormu),
 • kiedy nie zależy Ci specjalnie na szybkim czasie dostawy.

 

TRANSPORT LOTNICZY

 

Transport towarów z Chin drogą lotniczą zapewnia krótki czas transportu. Towary są dostarczone w zaledwie kilka dni. Transport lotniczy nie stanowi jednak popularnego środka transportu z tego regionu ze względu na cenę — transport lotniczy jest najdroższym rozwiązaniem. Jeśli jednak budżet nie stanowi problemu, to droga powietrzna będzie idealnym wyborem, w szczególności dla towarów o krótkim terminie ważności, a także w przypadku przesyłek wartościowych.

Kiedy warto wybrać transport lotniczy do przewozu towarów z Chin?

 • zależy Ci na szybkim czasie dostawy,
 • towar jest wartościowy, a jego rozmiary nie są duże,
 • towar ma bardzo krótką datę ważności,
 • cena nie ma dla Ciebie dużego znaczenia.

 

TRANSPORT DROGOWY

 

Transport drogowy jest coraz częściej wykorzystywany do przewozu towarów z Chin do Polski. Jego cena jest wyższa niż w przewóz kolejowy i niższa niż transport lotniczy. Czas dostawy jest zbliżony do dostaw drogą kolejową i wynosi 14-18 dni. transport kolejowy z Chin, jak i do Państwa Środka. Ten rodzaj przewozu zapewnia krótszy czas dostawy niż w przypadku transportu morskiego — czas przewozu wynosi w tym przypadku ok. 15 dni. Koszt transportu kolejowego jest niższy od lotniczego, a czas dostawy — optymalny. Dlatego kolejowy transport międzynarodowy to świetna alternatywa dla drogi lotniczej i morskiej, jeśli chodzi o transport towarów z Chin do Polski.

 

transport z chin import z chin peko spedycja

 

Kiedy warto wybrać kolej do transportu towaru z Chin?

 

 • kiedy towary są wielkogabarytowe,
 • do transportu towarów niebezpiecznych,
 • mamy do przetransportowania towary wrażliwe na wilgoć lub o wysokiej wartości, ale mamy ograniczony budżet,
 • ważna jest dla Ciebie kwestia ekologii.

Do najważniejszych zalet transportu towarów z Chin nowym jedwabnym szlakiem należą:

 • duży wybór połączeń,
 • niskie ryzyko negatywnego oddziaływania czynników atmosferycznych,
 • duża ładowność,
 • możliwość przewożenia różnorodnych towarów, a w tym także łatwopalnych i niebezpiecznych,
 • cenowo korzystniejszy niż transport lotniczy,
 • niski ślad węglowy transportu.

 

PEKO Spedycja Międzynarodowa – eksperci w organizacji transportu z Chin

 

PEKO Spedycja Międzynarodowa to profesjonalna firma, która działa na rynku transportowym od kilkunastu lat. Organizowanie transportu międzynarodowego, w tym transportu z i do Chin to nasza specjalność. Zlecenia realizujemy drogą morską, kolejową, drogową i lotniczą. Zatrudniamy ekspertów, którzy wykorzystują swoją wiedzę i umiejętności po to, by móc zaproponować Ci najlepsze warunki dostawy. Przeprowadzimy Twój transport sprawie i bezpiecznie, nawet na odległej trasie.

Od lat uczestniczymy w międzynarodowych targach branży TSL w różnych zakątkach świata, dzięki czemu stale rozwijamy naszą sieć kontaktów z przewoźnikami i agentami z Państwa Środka. Te relacje właśnie umożliwiają nam uzyskanie najlepszych cen dla naszych Klientów.

Jeśli dopiero planujesz rozpocząć import z Chin do Polski lub chcesz usprawnić funkcjonowanie swojej firmy w tym obszarze i szukasz rzetelnej firmy spedycyjnej, rozpocznij współpracę z PEKO! Świadczymy usługi transportowe na najwyższym poziomie — oferujemy transport dopasowany do potrzeb, opiekę dedykowanego opiekuna przez cały okres realizacji zlecenia oraz korzyści dla stałych klientów.

Aby maksymalnie odciążyć Cię w skomplikowanych obowiązkach związanych z organizacją transportu z Chin, zajmiemy się organizacją transportu, niezbędną dokumentacją, ubezpieczeniem ładunków oraz odprawą celną.

Poszukujesz kompleksowej usługi transportu z Chin? Skontaktuj się z nami, a Twój towar sprawnie dotrze do miejsca docelowego!

Szybki kontakt